Wyprawka Do Przedszkola » Lalabu
Wyprawka Do Przedszkola

Sierpień to miesiąc kiedy rodzice przedszkolaków zaczynają z lekkim niepokojem spoglądać w kalendarz, bo wakacje zaraz dobiegną końca. To dobry czas, żeby skompletować dla naszego dziecka rzeczy potrzebne przedszkola. 

Wyprawka dla przedszkolaka nie zawsze jest taka sama. Przedszkola prywatne mają inne wymagania niż państwowe. Przed zakupami warto zorientować się, czego tak naprawdę potrzebuje Wasze dziecko. 

Poniżej przedstawiam kilka propozycji, które sprawdzą się zawsze – niezależnie od rodzaju przedszkola 🙂 

  • Plecaczek – musi być lekki i wygodny, z uszkiem u góry do powieszenia na haczyku w szatni. Warto zwrócić uwagę, czy plecaczek posiada kieszonkę na bidon. Przydatna jest również etykieta z wizytówką. 
  • Bidon – powinien być prosty w obsłudze, poręczny i posiadać odpowiednią pojemność. Przed zakupem odpowiedniego bidonu należy upewnić się, że nie zawiera on szkodliwych substancji typu BPA. 
  • Kocyk – to częsty towarzysz dzieci. Kocyk z pewnością przyda się podczas leżakowania, a w chwilach smutku da poczucie bezpieczeństwa. Jak zawsze warto sprawdzić, czy materiał, z którego jest wykonany jest w 100% naturalny. 
  • Przytulanka – to oprócz kocyka miły towarzysz dziecka w przedszkolu. Daje poczucie bezpieczeństwa i pomaga w zaśnięciu podczas leżakowania. 
  • Worek – z pewnością przyda się na zapasowe ubranka, czy buciki.
  • Kapciuszki

Do niektórych przedszkoli trzeba przynieść także artykuły higieniczne (wilgotne chusteczki, szczotkę do włosów), artykuły papiernicze dla przedszkolaka, płaszczyk przeciwdeszczowy, kaloszki, piżamkę, czy pościel. Każde przedszkole przed rozpoczęciem roku informuje rodziców, co należy przynieść. 

Tak naprawdę kompletowanie wyprawki to przyjemność w porównaniu z emocjami, jakie będą towarzyszyć nam rodzicom i naszym dzieciom pierwszego września… 🙂 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
TWÓJ KOSZYK
  • No products in the cart.