Pomóż Dziecku Nauczyć Się Skupienia » Lalabu
Pomóż Dziecku Nauczyć Się Skupienia

Pracuję z dziećmi na co dzień. Przyznaję, że to one często informują mnie o nowych aplikacjach, czy pomagają technicznie, kiedy coś nie zadziała na zajęciach online. Spryciarze 🙂 Trzeba przyznać, że dzisiejsze dzieci niezwykle szybko i chętnie łapią nowinki techniczne. Z drugiej jednak strony, między innymi właśnie przez nowinki techniczne, dzieci mają często problemy z koncentracją. Są pobudzone, nabodźcowane, mają problemy ze snem.

Bardzo ważne jest wczesne rozpoznanie zaburzenia koncentracji, bowiem nieleczone może mieć poważne konsekwencje w dorosłym życiu. My jako rodzice możemy pomóc naszemu dziecku uniknąć tego problemu. Jak zatem ćwiczyć koncentrację u dziecka, żeby nie doprowadzić do jej zaburzeń?

Czytanie bajek

Czytanie bajek czy opowiadań jest wspaniałym ćwiczeniem koncentracji Twojego dziecka. Czytanie rozwija wyobraźnię, stymuluje pracę mózgu. Ważne jest, by po przeczytanej bajce czy opowiadaniu, porozmawiać z dzieckiem na ten temat. Może w bajce wydarzyło się coś zaskakującego, strasznego, niemiłego lub wręcz przeciwnie? Nie zostawiajmy dziecka samego z być może nieznanymi jeszcze emocjami. Porozmawiajmy o nich, nazwijmy je. Czytanie bajek nie tylko uczy skupienia, ale również rozmowy o tym, co czujemy. Dzięki czytaniu budujemy naszą relację z dzieckiem już od najmłodszych lat.

 

Pomóż Dziecku Nauczyć Się Skupienia
Książka Dla Dzieci &Quot;Ja, Co To Takiego?&Quot;

Puzzle i układanki

Od powstania pierwszych puzzli minęło już prawie 300 lat. Puzzle to uniwersalna zabawka rozwijająca koncentrację bez limitu wieku. Kiedy moje dzieci skończyły 18 miesięcy, zaczęłam podsuwać im różne układanki z dopasowaniem kształtów oraz puzzle dwuelementowe. Puzzle rosną razem z dzieckiem. Im starsze dzieci, tym więcej puzzli do ułożenia. Puzzle świetnie ćwiczą koncentrację oraz bardzo dobrze wpływają na pamięć i na zdolności manualne. 

Pomóż Dziecku Nauczyć Się Skupienia
Pomóż Dziecku Nauczyć Się Skupienia

Gry

Gry wspaniale rozwijają. Pozytywnie wpływają na logiczne myślenie, rozwój społeczny, oraz niewątpliwie uczą koncentracji. Poniżej propozycje dla dzieci zarówno dla młodszych i starszych

Gra Dżungla to wyjątkowe domino dla całej rodziny. Domino rozwija spostrzegawczość i koncentrację, uczy też wzrokowego liczenia do 6 i zapoznaje dzieci z dzikimi gatunkami zwierząt.

Drewniana gra memory. Gra ćwiczy nie tylko koncentrację, ale rozwija również świadomość w zakresie ekologii. Memory doskonale wpływa na pamięć. 

Pomóż Dziecku Nauczyć Się Skupienia
Pomóż Dziecku Nauczyć Się Skupienia

Wszystkie powyższe propozycje z pewnością pomogą Twojemu dziecku rozwijać umiejętność skupienia. Koncentracja to coś, co towarzyszyć będzie Twojemu dziecku przez całe życie, w zabawie, w szkole, w pracy. Wspierajmy ją zatem u dzieci już od najmłodszych lat. 

0
TWÓJ KOSZYK
  • No products in the cart.