Moje Dziecko Stawia Pierwsze Kroki » Lalabu
Moje Dziecko Stawia Pierwsze Kroki

Przełomowe pierwsze kroki…

Pamiętam, jak czekałam na moment, kiedy moje dzieci postawią pierwsze kroki. Niektórzy mówią: oho, jak będzie chodzić, dopiero się zacznie!  A ja nie mogłam się tego doczekać. Pamiętam jak dziś, kiedy moja młodsza córcia pierwszy raz przy mnie wstała. Siedziałyśmy na dywaniku, układałyśmy wieżę. I nagle, kiedy ona już  nie dosięgała, żeby ułożyć kolejne piętro, po prostu wstała. Sama. Zareagowała na bodziec. Maria Montessori mówiła, żeby obserwować dzieci i dawać im odpowiednią przestrzeń do doświadczania. 

Naszym zadaniem jest przygotowanie bezpiecznego otoczenia, które będzie skłaniało dziecko do zdobywania nowych doświadczeń, a dzięki temu do zdobywania kolejnych umiejętności. Nie przeszkadzajmy dziecku, dawajmy mu jedynie bodźce do tego, by się prawidłowo rozwijało. 

Dziś przedstawiam ciekawe propozycje, które z pewnością przyczynią się do tego, by nauka chodzenia przebiegała sprawnie i prawidłowo.

Moje Dziecko Stawia Pierwsze Kroki
Moje Dziecko Stawia Pierwsze Kroki
  1. Drewniana piramida wieża

Daje bodziec do tego, aby dziecko wstało o własnych siłach. Wspomaga utrzymanie równowagi. Wspiera cierpliwość i koncentrację.

Taka piramida to doskonała zabawka dla dzieci już od pierwszego roku życia. Budowanie, ale też przewracanie ich sprawi mu z pewnością dużo radości. Elementy mają różną wielkość, więc można układać je jeden na drugim lub chować jeden w drugi we właściwej kolejności.

  1.  Wózek drewniany z klockami

Wózek jest lekki i łatwy w prowadzeniu. Posiada sznurek a wewnątrz 17 sztuk pięknych, drewnianych klocków.

Zabawka ta wspiera rozwój motoryki dużej, zwiększa koordynację ruchową. Jest świetnym towarzyszem pierwszych kroków dziecka. Wózek wykonany jest z giętego drewna, ma bezpieczne, zaokrąglone brzegi i przezroczyste boki, tworzące łatwo dostępne miejsce na klocki.

Moje Dziecko Stawia Pierwsze Kroki
Moje Dziecko Stawia Pierwsze Kroki
  1. Drewniany wózek spacerówka

Każdy maluch kocha swoje lalki i misie oraz chodzenie z nimi na spacer. Wózek ma solidną konstrukcję. Ogumowane kółka zapewniają mu stabilność, a przy okazji nie porysują podłogi w domu. Ważne: wózek posiada regulowaną rączkę – rośnie razem z Twoim dzieckiem. Ciekawa propozycja zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców.

  1. Wózek warsztat z narzędziami

Drewniany,  w pełni wyposażony wózek-warsztat zachęca do zabawy małego konstruktora. Wspomaga rozwój motoryki dużej i małej. Solidna konstrukcja zapewnia stabilność. Wózek posiada 4 koła, wykończone gumką, dzięki czemu nie rysują one podłogi w domu i są ciche, oraz wygodną rączkę do prowadzenia. 

„Rozwój ma formę dążenia do coraz większej niezależności. Jest jak strzała wypuszczona z łuku, która leci prosto, szybko i pewnie”.
– Maria Montessori

 

Pamiętajmy, że każde dziecko rozwija się we własnym tempie. Jedyne, co możemy zrobić, to wspierać nasze dziecko w doświadczaniu i rozwijaniu własnych umiejętności. Pozwólmy dzieciom samodzielnie odkrywać świat, jednocześnie obserwujmy i zapewniajmy odpowiednią do tego przestrzeń. 

0
TWÓJ KOSZYK
  • No products in the cart.